EMTEMT
Kurucumuz

Yüksel Erimtan, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1951 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.  

1958 yılında üniversiteden beraber mezun olduğu arkadaşları Uğurhan Tunçata, Erol Üçer ile birlikte eski müteahhitlerden Raif Mumcu’nun da katılımı ile özel ortaklık statüsünde bir yapıya ortak sıfatı ile iştirak etti. 

1959 yılında bu birliktelik Gama İnşaat Limited Şirketi olarak resmi olarak tescil edildi ve böylece Türkiye’nin en büyüklerinden olacak taahhüt grubunun temeli atılmış oldu. 1970 yılında kurulan Gama Endüstri Tesisleri İmalat A.Ş. ile birlikte santrallar, rafineriler, petrokimya tesisleri, çimento fabrikaları boru hatları ve barajlar gibi projelerin anahtar teslimi yapılması konusunda uzmanlaşma yönünde büyük adım atılmasında emeği olan Yüksel Erimtan, Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azalığını yaptığı Gama Grubu ile birlikte ilkleri gerçekleştirmeye başlamaktaydı.

Türkiye’nin ilk yüksek basınçlı boru hattı, Türkiye’nin ilk ön gerilimli beton imal eden fabrikası, inşaat sektöründeki ilk yabancı ortaklıklar (Çekoslovakya ve ABD), ilk büyük endüstriyel anahtar teslim montaj projesi (Mersin Soda Tesisi), ilk yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinden biri olan Iran’da Buhar Üretim Tesisi, Türkiye’de ilk büyük BOT projesi (Birecik HES) Yüksel Erimtan’ın liderliğinde Gama tarafından gerçekleştirilen veya gerçekleştirilmekte olan projelerden bazıları olarak öne cıkmaktaydı.

1989 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği başkenti Moskova’da imzalanan müteahhitlik sözleşmesinin altında, o tarihlerde Yüksel Erimtan öncülüğünde, Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinin katılımıyla kurulan Mir Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak yine kendisinin imzası bulunmaktadır. Bu da bir ilk olarak tarihte yerini almıştır.

1990 yılında, Gama Grubunun içindeki tüm şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Azalığından ayrılarak, grup şirketlerindeki aktif görevlerini bırakan ve fakat kurmuş olduğu grubun en büyük hissedarı olmaya devam etmekte olan Yüksel Erimtan, 1990 yılı Ekim ayında çoğunluk hissesi kendisine ait olan EMT Erimtan Müşavirlik Taahhüt Ticaret A.Ş. firmasını kurmuştur. Uzun yıllarca edinmiş olduğu tecrübe ve muteber bir isme istinaden, yol gösterici bir müşavirlik yapma niyetinde olmuş olsa da, sektördeki saygın ismiyle oluşan taleple birlikte inşaat işlerine odaklanmıştır.

Yüksel Erimtan, sanata, sanatçılara, sanatsal kuruluşlara ve faaliyetlere olan ilgisi ve destekleri, Kültür Varlıkları Koleksiyoncuları Derneği Başkanı olarak kültürel ve tarihi miraslarımıza olan katkıları, bilgiye verdiği yüksek değer nedeniyle, ilgili vakıflarda üstlendiği görevlerle birlikte eğitim ve eğitimcilere olan destekleri, doğaya ve çevrenin korunmasına olan özel ilgisi, çok yönlü ve renkli kişiliği ile birçok değerli işadamından ayrılmaktadır.

Kurmuş olduğu EMT Erimtan Müşavirlik Taahhüt Ticaret A.Ş. Türkiye’de, Azerbaycan’da ve Rusya’da tamamlamış olduğu işlerle, sektörde güvenilir ve saygın bir isme sahip olmuş, kazandığı başarılarla yeni işler, yeni projeler üstlenmeye devam etmektedir.

Kurucumuz, Yüksel Erimtan firmamızın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Azalığını aynı hızlı ve yaratıcı tempo ile sürdürmekte, yönetiminden çalışanına, tüm personelimize bir başarı örneği olmaya devam etmektedir.

İNTES Gen. Yoneticiler Grubunun Gazetesinde yer alan Duayen Köşesinde yayınladığı Kurucumuz Sayın Yüksel Erimtan ile ilgili Makale “MANTIĞINIZI VE DUYGULARINIZI KONTROL ETMELİSİNİZ.” 

 

EMT Erimtan Müşavirlik Taahhüt Ticaret A.Ş.
Cinnah Caddesi No: 102/3-7. Çankaya, Ankara, 06550, T: +90 (312) 441 29 52, F: +90 (312) 441 04 84, emt@emt-erimtan.com
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.
© 2010 EMT Erimtan Müşavirlik Taahhüt Ticaret A.Ş.
Web Tasarım